КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Филип Здравески
/ 03.06.2023 / 13:10

Во понеделник, 5 јуни, ќе започне продажбата на билетите за натпреварот на Македонија - Украина (16 јуни, 20:45 ч.) на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од квалификациите за ЕУРО 2024.

Фото: ФФМ

Цената на влезница за натпреварот изнесува од 300 и 400 денари, во зависнот од локацијата на трибините.

Продажбата на билети за натпреварот Македонија - Украина ќе се организира исклучиво преку продажната мрежа на MKTickets со физичко присуство на купувачите. 

Едно лице може да купи најмногу четири (4) билети. Задолжителна е влезница за натпреварот и за деца, без оглед на нивната возраст.

Цени на билети:  

Северна Трибина
300 денари - Блок 13, 14, 18, 19, 20, 21, 23 и 24

Јужна Трибина
300 денари - Блок 1, 2, 5 и 6
400 денари - Блок 3 и 4

Билетарата на Националната арена „Тодор Проески“ ќе биде отворена на 14-ти, 15-ти, како и на денот на натпреварот од 10:00 часот. 

Продажни места:

Скопје:
• Југотон - ГТЦ 1
• ЈК Травел - ТЦ Бисер
• Макпетрол - Козле
• Макпетрол - Илинденска
• Макпетрол - Влае
• ЛитератураМК - City Mall
• ЛитератураМК - East Gate
• ЛитератураМК - Веро Центар
• ЛитератураМК - ТЦ Буњаковец
• ЛитератураМК - ул. „Македонија“

Битола:
• ЛитерараМК
• Tobacco Brothers

Велес:
• Унисон

Гостивар:
• Тобако Вона 5

Куманово:
• Тобако Агора

Охрид:
• ТА Вис Пој

Прилеп:
• ТА Бран

Радовиш:
• ТА Халкидики

Струмица:
• ЛитератураМК 
• ТА Сафари

Тетово:
• Тобако Монако
• Гранд Тобако

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на 'Рисовите' да дојдат до многу важна победа од квалификациите за Европското првенство 2024“, порачува ФФМ.

реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Кога почнува староста?

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Дали Камила ја стигна кармата за она што ѝ го направи на Лејди Ди?

Read more

Фудбал

Чаби Алонсо: Не ни беше судено

Read more

Дајте ж'та, дајте црно тиквешко - куп пехарот оди во Кавадарци

Read more

Времеплов: Пред 14 години Пандев ја освои Лигата на шампиони

Read more

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
 

Спорт

Чаби Алонсо: Не ни беше судено

Читај повеќе
  • play_arrow

Дајте ж'та, дајте црно тиквешко - куп пехарот оди во Кавадарци

Читај повеќе

Јокиќ ќе игра за Србија на Олимпијадата

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: Пред 14 години Пандев ја освои Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Читај повеќе

Модриќ испрати емотивна порака до Крос и го остави без зборови: Тешко ми е да го напишам ова

Читај повеќе

Oaktree стана нов сопственик Интер

Читај повеќе

Дури 27 фудбалери на списокот за дуелите со Хрватска и Чешка

Читај повеќе

ПСЖ ќе биде посилен без Мбапе: Четири големи имиња ќе атакуваат на европската титула

Читај повеќе