Од стар автомобил создаваат нов: Инженерите на Mercedes прават чуда

Mercedes отсекогаш знаеле како најдобро да го претстават нивниот производ на купувачите, а ништо не се промени и во рекламата за најновата верзија на моделот C-Class. Во неа е прикажан тим на инженери кои ги менуваат деловите на стариот модел сѐ додека од него не го направат новиот модел, односно четвртата генерација на C-Class.

Рекламата испраќа јасна порака дека развојот на автомобилите на Mercedes никогаш не престанува и дека тие постојано ги подобруваат нивните модели за да бидат во чекор со времето.

Актуелната генерација на C-Class се појави во 2015 година и засега царува во нејзиниот сегмент. Тој е првиот автомобил на Mercedes кој почна да ја користи MRA платформата (Modular Rear Architecture). Оваа платформа е значително полесна благодарение на користењето на алуминиум и челик со висока цврстина, а е полесна од претходната платформа цели 100 килограми.

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more