Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држaвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Од утре за влез во Република Северна Македонија од Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Косово ќе биде задолжително да се приложи негативен ПЦР тест не постар од 72 часа.

Владата вечерва на седница го усвои предлогот на Комисијата за здравство за задолжителен ПЦР тест при влез во државава од Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Косово, соопшти службата за односи со јавност на Министерството за здравство, од каде најавија повеќе детали во владиното соопштение по завршување на седницата.

Препораката што ја усвои изутринава Комисијата за заразни болести е донесена по разгледување на актуелната епидемиолошка состојба во наведените земји и согласно информациите добиени од медицинските власти во овие земји.

реклама

Од Центар до Волково за 25 минути со воз, 65 со автобус

Read more

Остатоците од кинеската ракета паднаа во Индискиот Oкеан

Read more

Заев за Η Καθημερινή: За македонскиот народ неприфатлива е било каква интервенција во македонскиот идентитет

Read more

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Македонија

Дневен ковид-биланс: Позитивни 6,77% од тестираните, 14 починаа

Read more

Спасувачка вежба во Мрежичко, Ангелов на јаже преку клисура

Read more

Од Центар до Волково за 25 минути со воз, 65 со автобус

Read more

Филипче: До крајот на летото очекуваме колективен имунитет

Read more
 

Вести

Курц: Пандемијата ги покажа слабостите на ЕУ

Читај повеќе

Седуммина загинати во две лавини на француските Алпи

Читај повеќе

Во Израел има помалку од 1.000 активни случаи на заразени со COVID-19

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: Позитивни 6,77% од тестираните, 14 починаа

Читај повеќе

Спасувачка вежба во Мрежичко, Ангелов на јаже преку клисура

Читај повеќе

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

Читај повеќе

Од Центар до Волково за 25 минути со воз, 65 со автобус

Читај повеќе

Филипче: До крајот на летото очекуваме колективен имунитет

Читај повеќе

Остатоците од кинеската ракета паднаа во Индискиот Oкеан

Читај повеќе