КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЦЕФ ЕУРО 2021

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Максимална победа од 3:0 оствари македонската одбојкарска репрезентација за втора победа во квалификациите за пласман на ЕУРО 2021.

За разлика од првиот натпревар во понеделникот, сега македонските одбојкари беа далеку подобри на прием, одиграа поинаков натпревар и забележаа планирана победа.

Босанците не успеаја да освојат ниту еден сет, а најблиску беа во вториот кој го загубија на разлика со 27:25. Првиот сет Македонија го доби со 25:20, а третиот со убедливи 25:13.

Утре нашите одбојкари имаат слободен ден, а од 18 часот ќе се сретнат Турција и Босна и Херцеговина. В сабота во истиот термин Македонија и Турција ќе ги затворат квалификациите. Ние ќе се надеваме дека нашите одбојкари ќе победат, или пак доколку загубат тоа да биде со два освоени сета бидејќи доколку сакаме како второпласирани да се пласираме на ЕУРО секој сет ни е битен.

Моментален пласман:

  1. Турција 6 (6:1)
  2. Македонија 6 (7:4)
  3. Босна и Херцеговина 0 (1:9)
реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Забранета голотија во Занзибар, дури и за туристите

Read more

Останати спортови

УФЦ им даде откази на две легенди од тешка категорија

Read more

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Read more

Никогаш не е здодевно во Дагестан: Џудисти и навивачи се скршија од ќотек

Read more

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе