МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ АЛЖИР 2022

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Македонската машка одбојкарска репрезентација загуби од Египет со 3:0 во сетови, а со истиот резултат женската репрезентација претрпе пораз од Тунис на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран.

Египет првите два сета ги доби со тесни и идентични 25:23, додека во третиот славеше со 25:20 за убедлива победа од 3:0 на стартот од Медитеранските игри. Капитенот Никола Ѓорѓиев со 22 поена беше најефикасен во редовите на „Црвено-жолтите“, кои сè уште немаат победа на Медитеранските игри.

Билансот од 0:3 во досегашните настапи македонските одбојкари можат да го подобрат утре против Италија од 10 часот наутро. За да поминат во наредната фаза, одбојкарите ќе мора да слават со максимални 3:0 над силната Италија, што практично невозможна мисија. Претходно „Аѕурите“ го декласираа Египет со 3:0 (25:14, 25:20 и 25:20).

По вчерашниот пораз од Египет од 3:0, македонските одбојкарки, пак, попладнево со истиот резултат загубија од Тунис (20:25, 11:25 и 21:25). Противник во утрешното трето коло ќе им биде репрезентацијата на Грција (13 часот).

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Останати спортови

Австралијките се нови светски рекордерки на 4×200 слободен стил

Read more

Златен медал за македонскиот карате тим на Универзијадата во Полска

Read more

Аманда брутално ја претепа Пења, испи пиво и ја напушти салата со патерици

Read more

Светски шампион во бокс претепа аматер кој дојде во теретана и го предизвика

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Читај повеќе
  • filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Читај повеќе

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Читај повеќе

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Читај повеќе

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Читај повеќе

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Читај повеќе

Росберг: Наскоро ќе има жена во Формула 1

Читај повеќе