Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Комедијата „Superbad“ од 2007 година е најсмешниот филм досега снимен. Барем така тврдат експертите кои ги анализирале критиките на гледачите оставени на 125 најпопуларни комедии на IMDb.

Сите филмови во чии осврти се спомнува зборот „funny“ (во превод смешно) и чија вкупна оцена е поголема од 6 влегле во изборот.

Во дури 250 мислења за „Superbad“ постои зборот „funny“ и оцените на гледачите се континуирано високи. Затоа, титулата за најсмешен филм на сите времиња го доби токму таа комедија во која главните улоги ги толкуваат Џона Хил, Мајл Сера и Сет Роген.

Remote video URL

На второто место се најде „Deadpool“ со Рајан Рејнолдс, вкупно 233 пати е напишан зборот „funny“ во мислењата на гледачите“, додека на последното дваесетто место е филмот „Back to the Future“.

Топ 10 листата изгледа вака:

1. Superbad

2. Deadpool

3. Scott Pilgrim vs. the World

4. Mean Girls

5. Ghostbusters

6. American Pie

7. School of Rock

8. The Hitman's Bodyguard

9. The Big Lebowski

10. Night at the Museum

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Филм & ТВ

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Read more

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Read more

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе