Чек дис аут

Одгледувач на марихуана фатен на дело како бега со „робата“

16. мај 2018 - 15:12 | А.С.

Неспретен младич беше фатен како изнесува цела саксија со марихуана во живо на пренос од локална телевизија токму за сторијата дека е откриен расадник за канабис.

Комичниот момент беше фатен на камера додека новинарот на KMTV Камерон Такер известува дека двојка е осомничена за нелегално одгледување марихуана во Кент.

Ивет и Нил Хартли успеаја да избегнат затворска казна, иако полицијата најде 88 садници марихуана во нивната куќичка во мирна населба во Кент.

Коментирај