Одложени пет натпревари во НБА поради заразени со коронавирус

Одложени се следните три натпревари на екипата на Сан Антонио, во чиј редови има четворица кошаркари заразени со коронавирус, како и претстојните два дуели на тимот на Шарлот Хорнетс, соопшти денеска раководството на НБА лигата.

Кошаркарите на Сан Антонио се во изолација во Шарлот по меѓусебниот натпревар што беше одигран во неделата, јави американската телевизија ESPN.

Во редовите на Шарлот, засега, нема потврдени позитивни случаи на COVID-19, но поради близок контакт со заразени кошаркари од Сан Антонио, и Хорнетс принудно ќе паузира.

URL

Одложените натпревари на Сан Антонио се сите на гостински терен, против Кливленд (среда), Њујорк (сабота) и Индијана (понеделник), а следниот натпревар „Спарс“ би можеле да го одиграат на 24 февруари кога, според распоредот, треба да гостуваат во Оклахома.

URL

Шарлот повторно би можел да се врати на теренот в сабота против Голден Стејт, откако нивните натпревари на домашен терен против Чикаго (среда) и Денвер (петок) се одложени.

Од почетокот на сезоната во НБА лигата. досега се одложени веќе 29 натпревари поради коронавирус.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Кошарка

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Read more

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Read more

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Read more

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

Read more
 

Спорт

Ислами постави нов македонски рекорд

Читај повеќе

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Читај повеќе

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Читај повеќе

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе