Официјален тизер за новиот филм за Мерилин Монро

Биографската драма „Blonde“ за славната Мерилин Монро својата премиерта ќе ја има во септември, а Netflix пушти тизер за да ѕирнеме малку во филмот.

Во режија на Ендрју Доминик, кој го напиша и сценариото базирано врз истоимениот роман на писателката Џојс Керол Оутс, филмот трае 166 минути и поради експлицитните сексуални сцени не е наменет за лица помлади од 17 години.

Во главната улога како Мерилин Монро се појавува кубанската актерска Ана де Армас, Ејдриен Броди го глуми Артур Милер, Боби Канавале е славниот бејсбол играч Џо ДиМаџио, додека Џулиен Николсон ја игра Глејдис Перл Бејкр.

Премиерата на стриминг платформата Netflix е закажана за 23 септември.

Remote video URL
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Филм & ТВ

Наскоро на Netflix: Објавен трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“

Read more

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Наскоро на Netflix: Објавен трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе