Официјален трејлер за анимираната серија „Yasuke“

Приказната го следи црномурниот Јасуке, наречен Црниот Самурај, кој се смета за прв Африканец кој дошол во Јапонија.

Јасуке во Јапонија пристигнал во 1579 година како дел од италијанската мисионерска организација на Алесандро Валињано. Претпоставките се дека потекнувал од денешен Мозамбик.

Серијата која има 6 епизоди ќе биде достапна од 29 април на Netflix, а изработена е од режисерот ЛеШон Томас и јапонското студио за анимации MAPPA.

Има верзија на јапонски и на англиски јазик, а во втората гласот на јунакот Јасуке го позјамува Кит Стенфилд.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Филм & ТВ

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Read more

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Read more

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Read more

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Read more
 

Сцена

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Читај повеќе

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Читај повеќе

Today It’s All About Jazz по петти пат во Скопје

Читај повеќе

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за новиот „Mortal Kombat“

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најавена и 18. сезона на „Grey's Anatomy“

Читај повеќе