Официјален трејлер за „Colin in Black and White“

Новата мини серија на Netflix е посветена на поранешниот квотербек Колин Каперник.

Приказната во шест епизоди ги покрива тинејџерските години на Колин Каперник, квотебек во НФЛ тимот на Сан Франциско 76ерс во периодот од 2011 до 2016 година, но и активист против полициската бруталност. Каперник, како син на татко афроамериканец и бела мајка, предизвика лавина реакции откако во 2016 година клекна за време на интонирањето на американската химна, потег што потоа го повтори, а Доналд Трамп повика таквите играчи да бидат отпуштени од клубовите. Кога неговиот договор со клубот заврши, никој не сакаше да го потпише, па мораше да ја заврши кариерата.

Во серијата ликот на младиот Каперник го глуми Џејден Мајкл, а Ник Оферман и Мери-Луис Паркер се појавуваат како неговите небиолошки родители, односно брачниот пар кој го посвоил како мал.

Премиерата ќе биде на 29-ти месецов на Netflix.

Remote video URL
Тагови
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Филм & ТВ

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Read more

Барби го пронајде својот Кен

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Read more
 

Сцена

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Читај повеќе

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Friends“ ја загуби битката со ракот

Читај повеќе

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Читај повеќе

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Читај повеќе