Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Излезе официјалниот трејлер за спортската драма „Hustle“ со Адам Сендлер и Куин Латифа во главните улоги.

Филмот кој ја следи приказната за поранешен кошаркарски сакут ќе биде премиерно прикажан на Netflix на 8 јуни.

Адам Сендлер го глуми скаутот Стенли Шугармен кој се обидува да ја оживее својата кариера со тоа што во САД ќе донесе кошаркар со контроверзно минато со цел да го направи НБА играч. Куин Латифа ја глуми неговата сопруга Териса, а се појавуваат и Бен Фостер, Роберт Дувал и шпанскиот кошаркар Хуанчо Ернангомес, кој моментално настапува за Јута Џез.

Режијата е на Џеремаја Загар, а сценариото го напишаа Тејлор Матирни и Вил Фетерс, додека продуценти се Сендлер и Леброн Џејмс.

Remote video URL
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Филм & ТВ

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе