Официјален трејлер за комедијата „Yes Day“

Што ако децата добијат ден во кој сѐ им е дозволено и тие ги поставуваат правилата?

Токму оваа тематика ја разработува новата комедија „Yes Day“ на Netflix.

Алисон и Карлос Торес решаат на нивните деца да им дозволат 24 часа во кои тие ќе бидат главни, што ќе се претвори во вистинска авантура низ Лос Анџелес.

Во главните улоги се Џенифер Гарнер, Едгар Рамирес, Хена Ортега и Џулијан Лернер, режисер е Мигел Артета, додека сценариото е на Џастин Мален направено според истоимената детска книга на Ејми Крауз Розентал и Том Лихтенхелд.

Филмот ќе биде достапен на Netflix за точно еден месец, односно на 12 март.

Remote video URL
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе