Официјален трејлер за мини-серијата Transatlantic

Стриминг платформата Netflix објави официјален трејлер за претстојната историска драма мини-серија наречена „Transatlantic“.

Дејството на серијата се одвива во раните 40-ти во Марсеј, за време на Втората светска војна. Двајца Американци и нивните сојузници формираат нестабилна спасувачка операција во 1940 година во Марсеј за да им помогнат на уметниците, писателите и другите бегалци кои бегаат од Европа во која беснее војната под налетот на Германците.

Во главните улоги се Џилиан Џејкобс, Кори Мајкл Смит, Јоли Фулер и Надив Молчо.

Првата епизода ќе биде премиерно прикажана на 7 април на, се разбира, Netflix. Првата сезона брои вкупно 7 епизоди.

реклама

Филм & ТВ

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Read more
play_arrow

Кауч леташе над Анкара

Read more
play_arrow

Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Read more