Официјален трејлер за мјузиклот „Tick, Tick... Boom!“

Велат дека ќе биде еден од најдобрите мјузикли, а дали навистина ќе биде така ќе дознаеме наредниот месец.

„Tick, Tick... Boom!“ е драма мјузикл во режија на Лин-Мануел Миранда кој дебитира како режисер. Сценариото е на Стивен Левенсон напишано според полуавтобиографскиот мјузикл напишан од американскиот композитор Џонатан Ларсон кој како шоу го прикажал на Off-off-Broadway уште во 1990 година.

Во главната улога е Ендрју Гарфилд кој го глуми ликот на Џонатан Ларсон кој се наоѓа во средовечна криза откако е на чекор да наполни 30 годин и сѐ уште не го има остварено долгогодишниот сон, рок-мјузикл на кој работи со години. Глумат уште и Александра Шип, Робин де Хесус, Џошуа Хенри, Џудит Лајт и Венеса Хаџенс.

Remote video URL

Својата премиера филмот ќе ја има на АФИ филмскиот фестивал на 10 ноември, два дена подоцна ќе биде прикажан во ограничен број на кина во САД бидејќи потоа ќе следува прикажувањето на платформата на Netflix на 19-ти.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе