Официјален трејлер за новиот филм на Вес Андерсон „The French Dispatch“

Филмот „The French Dispatch“ отелотворува збирка текстови од последното издание на американско списание што излегува во измислен град во Франција во 20. век.

Европската редакцијата на весникот решава да објави меморијално издание во кое ќе бидат истакнати трите најдобри вести на деценијата: уметник осуден на смртна казна, студентските протести и киднапирање кое го решил еден готвач.

Сценариото и режијата се на Вес Андерсон, а продуценти се Андерсон, Стиве Рејлс и Џереми Досон.

Филмот има неверојатна актерска екипа: Бенисио дел Торо, Едријан Броди, Тилда Свинтон, Бил Мареј, Леа Сејду, Френсис Мекдорманд, Тимоти Шаламе, Џефри Рајт, Лина Кудри, Метју Алмарик, Стивен Парк и Овен Вилсон, а помали улоги имаат уште многу познати актери, како Анжелика Хјустон и Кристоф Валц.

Филмот ќе има премиера на 24 јули.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Филм & ТВ

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Read more

Сцена

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Читај повеќе
  • play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Читај повеќе