Официјален трејлер за новиот филм на Вес Андерсон „The French Dispatch“

Филмот „The French Dispatch“ отелотворува збирка текстови од последното издание на американско списание што излегува во измислен град во Франција во 20. век.

Европската редакцијата на весникот решава да објави меморијално издание во кое ќе бидат истакнати трите најдобри вести на деценијата: уметник осуден на смртна казна, студентските протести и киднапирање кое го решил еден готвач.

Сценариото и режијата се на Вес Андерсон, а продуценти се Андерсон, Стиве Рејлс и Џереми Досон.

Филмот има неверојатна актерска екипа: Бенисио дел Торо, Едријан Броди, Тилда Свинтон, Бил Мареј, Леа Сејду, Френсис Мекдорманд, Тимоти Шаламе, Џефри Рајт, Лина Кудри, Метју Алмарик, Стивен Парк и Овен Вилсон, а помали улоги имаат уште многу познати актери, како Анжелика Хјустон и Кристоф Валц.

Филмот ќе има премиера на 24 јули.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе