Официјален трејлер за „The Unforgivable“ со Сандра Булок

На почетокот на декември на Netflix доаѓа драмата која во главна улога ја има Сандра Булок, која е и дел од продуцентскиот тим.

Се работи за американско-германска копродукција во режија на Нора Фингшајт и сценарио на триото Питер Крег, Хилари Сејц и Кортни Мајлс. Приказната е базината врз британската ТВ серија од три дела „Unforgiven“ на Сали Вејнрајт.

Булок го глуми ликот на Рут Слејтер, жена која е штотуку излезена од затвор по отслужувањето на казната за насилен прекршок. Се обидува да се вклопи во општеството кое одбива да ѝ го прости минатото.

Покрај неа се појавуваат и Винсент Д'Онофрио, Џон Бернтал, Ричард Томас, Линда Едмонд, Ешлинг Франчози, Роб Морган и Виола Дејвис.

Пред премиерата на Netflix на 10 декември, филмот ќе биде прикажан во одредени кина на 24 ноември.

Remote video URL
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Read more

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Read more

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Read more

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more
 

Сцена

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Читај повеќе
  • play_arrow

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Читај повеќе

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Читај повеќе
  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе