УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Официјални состави: Барселона - ПСЖ

Тренерите Роналд Куман и Маурисио Почетино ги објавија составите со кои ќе истрчаат на вечерашниот дуел.

За домаќинот Барселона боите ќе ги бранат следниве единаесетмина за кои се реши холанскиот стратег:

URL

Аргентинецот на клупата на гостите од Париз се реши за овие 11:

URL

Натпреварот почнува од 21 часот на „Камп Ноу“ стадионот во Барселона, а ќе го суди холандскиот арбитер Бјерн Кујперс.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе