Официјални состави: Милевски со најсилниот тим ќе удри на Лихтенштајн

Селекторот Благоја Милевски се одлучи со формација 4-2-3-1 да истрча вечерва на квалификацискиот натпревар на „Рајнпарк“ стадионот во Вадуц.

Фото: ФФМ

На голот е стандардниот Столе Димитриевски; во одбраната лево е Кире Ристевски, десно изненадувачки Дарко Чурлинов, кој обично игра понапред, а како централни бекови се Дарко Велковски и капитенот Стефан Ристовски; во средниот ред повратникот Аријан Адеми и Стефан Спировски; во офанзивната средина лево е Џани Алиоски, десно Елиф Елмас со Александар Трајковски како трекуартиста, додека истурен во нападот е Милан Ристовски.

Во комбинација за овој натпревар не се суспендираните Висар Муслиу и Тихомир Костадинов.

Со оглед на одредените отсуства, вклучително и повредениот Енис Барди, во моментов ова е најсилниот тим кој на располагање го има репрезентацијата на Македонија.

Кај домаќинот, сеслекторот Мартин Штоклаза се одлучи за Бени Бихел помеѓу стативите; во одбраната Максимилиан Гепел, Јенс Хофер, Даниел Кауфман, Андреас Малин и Сандро Волдингер; во средината капитенот Николас Хаслер, Фабио Волфингер и Арон Зеле; во нападот Ноа Фрик и Јаник Фрик.

Натпреварот ќе го суди полскиот арбитар Бартош Франковски, а ќе му помагаат сонародниците Марчин Боњек и Јакуб Винклер, додека четврти судија е Кжиштоф Јакубик. И во ВАР собата се Полјаци и тоа Павеу Рачковски и неговиот помошник Кжиштоф Мирмус.

Директен пренос од 20:45 часот ќе врши Sportklub 3.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Фудбал

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Read more

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more
 

Спорт

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Читај повеќе

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе