Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Тотенхем сопшти дека Гарет Бејл официјално е примен на позајмица во клубот, седум години откако Велшанецот си замина од Лондон.

Бејл изминатите седум години играше за Реал Мадрид кој во 2013 година го купи за 100,8 милиони долари, а од денеска пак ќе го носи дресот на клубот со кој се прослави.

По четири освоени титули во ЛШ во кои беше еден од клучните играчи, Бејл падна во немилост на тренерот Зинедин Зидан и дојде време да се разделат.

Тотенхем немаа пари за трансфер, а „Кралскиот клуб“ сакаше да се реши од Велшанецот по секоја цена, па на крај падна договор за позајмица.

URL

Британски The Sun објави дека Тотенхем се договорил со Реал за остатокот од големата плата на Бејл која ќе ја преземе, како и прилично евтината отштета од 13 милиони евра за едногодишната позајмица.

Ако сѐ помине како што треба, позајмицата би можело да се продолжи на две години, односно до истекувањето на договорот на Бејл со мадридскиот клуб.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе