Официјално идентификувано телото на Коби Брајант

Телото на легендарниот кошаркар Коби Брајант денеска е официјално идентификувано меѓу телата на деветте жртви пронајдени во остатоците на хеликоптерот кој се урна во неделата во близина на Лос Анџелес.

Брајант е идентификуван со помош на отисоци од прсти, соопштија патолозите и додадоа дека се идентификувани телата на уште двајца мажи и една жена.

Иследниците работат на идентификување на уште пет тела, меѓу кои е и ќерката на Брајант, Џана, која имаше 13 години.

Иако полицијата официјално сѐ уште нема соопштено, светската јавност од блиските на настраданите беше информирана дека покрај Коби и Џана Брајант, во несреќата загинаа другарката и соиграчка на Џана, Алиса Алтобели (13), нејзиниот татко Џон Алтобели (56) и мајка ѝ Кери Алтобели, кошаркарскиот тренер од училиштето Харбор Деј, каде што учела Џана, Кристина Маузер (38), Пејтон Честер (13) исто така соученичка на Џана, Сара Честер (45) мајка на Пејтон, како и пилотот Ара Зобајан.

Тие биле на пат кон Мамба академијата за кошарка на Брајант, каде требало да се одржи кошаркарски турнир.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Секси калчо (I дел)

Read more

Кошарка

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Read more

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Read more

Некогаш играше со Леброн Џејмс, а сега проси низ улиците на Далас

Read more

Мајами со трета победа дојде на чекор од големото финале

Read more

Спорт

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Читај повеќе

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија - Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе