ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Од таборот на македонскиот шампион официјално потврдија дека нема да се игра утрешниот натпревар со ПСЖ откако две лица добиле позитивен резултат на тестирањата за COVID-19.

Дека натпреварот нема да се игра навести и тоа што Вардар не отпатува за Париз во предвидениот термин денеска. Нормално, шпекулаците веќе и ја погодија причината, а тоа е дека се работи за позитивни.

„Причината за откажувањето на натпреварот е што тимот на Вардар 1961 пријави дека има членови позитивни на COVID-19 на последното тестирање. По консултациите со ЕХФ решено е натпреварот да биде одложен и закажан дополнително во друг термин“, соопшти клубот.

Иако клубот не потврди, информациите велат дека од двајцата позитивни еден е играч, а другиот тренер.

Ова е дури трет натпревар на Вардар сезонава во Лигата на шампионите кој се одложува. Претходно одложени беа и дуелите со Елверум и ПИК Сегед.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ракомет

ЕХФ го одложи мечот Вардар – ПСЖ

Read more

Вардар загуби од Кјелце

Read more

Алушовски: Очекувам неизвесен натпревар

Read more

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Кјелце, во Полска одиме на победа

Read more

Спорт

  • play_arrow

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Читај повеќе

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Читај повеќе

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Читај повеќе

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Читај повеќе

Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Читај повеќе

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Читај повеќе

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Читај повеќе

Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Читај повеќе