ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Одбојкарската федерација на Македонија донесе одлука да ги отвори вратите од СЦ „Борис Трајковски“ за сите симпатизери на одбојката кои сакаат да ги поддржат нашите сениорски репрезентации во годинешните настапи во Европската лига.

Стартуваат дамите на домашен терен и в сабота (20:15 часот) ќе ја пречекаат Австрија во Европската сребрена лига, додека мажите овој викенд ќе гостуваат против Украина во Златната европска лига, но на неуитрален терен во полски Лоѓ, од добра познати причини. Потоа мажите играат дома со Белгија и Хрватска.

„Влезот за сите натпревари на нашите репрезентации ќе биде бесплатен. Ги отвораме вратите за навивачите на трибините во салата 'Борис Трајковски', сакаме поголема поддршка за двете наши сениорски репрезентации“, истакна генералниот секретар на ОФМ, Зоран Карановиќ.

Распоред на натпревари:

27 мај
20:15: Македонија - Австрија (жени)

31 мај
17:30: Македонија - Латвија (жени)
20:15: Македонија - Белгија (мажи)

3 јуни
17:30: Македонија - Естонија (жени)
20:15: Македонија - Хрватска (мажи)

18 јуни
20:15: Македонија - Украина (мажи)

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Останати спортови

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе