Хроника

Ограбена жена во Велес, сторителите се уапсени

10. ноември 2018 - 14:59 | МИА

Лицето Е.М. (22) и 16-годишно лице вчера беа лишени од слобода откако истиот ден околу 07.30 часот влегле во куќа на улицата „Вера Циривири“ во Велес и од сопственичката Б.М.(68) со закана одзеле ќесе во кое имало над 70.000 денари.

Потоа сторителите го напуштиле местото на настанот.

По преземени мерки од страна на полициски службеници, лишени од слобода се двајцата сторители Е.М.(22) и 16 годишно лице, при што кај нив се пронајдени одземените пари и истите се вратени на оштетената.

По целосно документирање на случајот против сторителите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај