Ограниченото издание на моделот Volkswagen Arteon само за европските купувачи

Volkswagen за купувачите во Европа го подготви богато опремениот Arteon R-Line Edition кој ќе биде понуден во само 250 примероци.

Година по претставување на караванот Passat со ознака R-Line Edition кој на купувачите во Европа е понуден во само 2.000 примероци, во Volkswagen сличниот рецепт го искористија и во случај за најлуксузниот модел Artion, но споменатиот автомобил ќе биде понуден во 250 примероци.

Исто како и Passat, и Arteon R-Line со себе ја носи сивата боја на каросеријата Moonstone Grey, со црна боја на кровот и 20-инчни алуминиумски фелги. VW е обложен со кожа и дигитална инструментална табла.

Arteon R-Line Edition ќе се нуди во комбинација со силен дволитарски четири-цилиндричен турбо бензин од 190 и 272 коњски сили и турбо дизел мотор 190 и 240 коњски сили, а за пренос на силата задолжен е автоматскиот менувач со две квачила DSG.

Првите испораки на купувачите ќе започнат од наредниот месец, а за моделот Arteon R-Line Edition купувачите во Германија ќе треба да издвојат 55.970 евра.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Авто новости

Ова е новиот кросовер Puma ST на Ford

Read more

Peugeot го претстави новиот 508 PSE со 355 КС

Read more

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Read more

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Read more

Автомобили

  • filter

Ова е новиот кросовер Puma ST на Ford

Читај повеќе
  • filter

Peugeot го претстави новиот 508 PSE со 355 КС

Читај повеќе

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Читај повеќе
  • filter

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Читај повеќе
  • play_arrow

Маск со една изјава ја турна вредноста на Tesla за 50 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Бели, црни, сиви и сребрени - зошто возачите бираат „здодевни“ нијанси на автомобилот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Читај повеќе
  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе