ПРЕМИЕР ЛИГА

О'Хара: Манчестер Јунајтед ќе стане шампион ако го донесе Кејн

Поранешниот играч од средниот ред на Тотенхем смета дека Хари Кејн перфектно би се вклопил на „Олд Трафорд“ бидејќи тој е алката која недостасува.

„Видете, јас многу би сакал тој да остане во Тотенхем. Но, тие мораат да ги зголемат своите амбиции за да ги стигнат неговите“, почнува О'Хара зборувајќи за Talksport.

Џејми О'Хара излезе од академијата на Тотенхем и до 2011 беше дел од тимот каде сепак не се наигра бидејќи често беше праќан по позајмици. Одигра вкупно 56 натпревари и постигна 7 голови.

„Тој сака да освојува трофеи, а Манчестер Јуанјтед според мене е сѐ уште најголемиот клуб на светот. И покрај тоа што сега не се онаму каде што беа, и натаму се најдобри. Алката која недостасува во овој тим на Јунајтред, иако и Марсиал е фантастичен играч, е некој како Хари Кејн кој доколку би го потпишале тогаш веќе ќе зборуваме за тим кој може да освојува титули“, смета О'Хара.

О'Хара денес има 33 години и настапува за нисколигашот Билерики Таун бидејќи кариерата одамна му отиде надолу.

Тагови
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе