Октоподи - неверојатни суштества

Октоподите важат за едни од најмистериозните и најневеројатните суштества кои живеат на нашава планета. Толку многу работи ги разликуваат од сите останати живи организми што дури и делуваат дека се со вонземно потекло, во што и многумина теоретичари на заговори веруваат.

Сите октоподи се отровни, но најголемиот дел имал многу слаб отров, па не се опасни по луѓето. Но, постои еден и тоа многу мал вид кој со својот отров може одеднаж да убие 30-ина луѓе.

реклама

Вести

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Read more

Facebook отвора 10.000 работни места во ЕУ заради создавање на метавселена

Read more

Метрото во Москва ќе се плаќа преку систем за препознавање лица

Read more

Пилула против корона до крајот на годината? Сиромашните земји изгледа пак ќе извисат

Read more

Нови видеа

play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Read more
play_arrow

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Read more
play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more