Олдскул тренинг за стомачни мускули за мажи над 40 години

Доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers се враќа на основите и предлага олдскул тренинг за мажите над 40 години кои сакаат да ги зацврстат и обликуваат стомачните мускули.

Тој препорачува да ги правите овие вежби 2-3 пати неделно како дополнување на вашиот вообичаен фитнес режим.

 

 

реклама

Фит

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more

Кардио вежби за на дождлив ден

Read more

HIIT тренинг за брзо слабеење со Ентони Балдузи

Read more

Три совети за слабеење од тренерот на Адел

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more
play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more