Она кога баба ти е инфлуенсерка, па се шлепаш на неа

Не може да ги сакате сите членови на семејството подеднакво и секогаш имате еден омилен роднина.

Најдобрата варијанта е некој од семејството исто така и да ви е добар пријател. Врв на целата приказна е тоа да е баба ви. И да има 93 години.

Токму тоа му се случи на 27-годишниот Рос Смит кој ја обожава баба му Полин Кана. Рос е убав и фин дечко, но покрај баба му тој дефинитивно паѓа во сенка. Баба Полин дефинитивно го зема целото внимание.

Сѐ почнало пред шест години кога Рос бил студент на колеџ и снимал кратки Vine видеа. Во едно од тие видеа ја вклучил и баба му како му блокира забивање на кош.

Видеото го „преврти“ интернетот и оттогаш сѐ се смени за овие двајца најдобри пријатели.

Внукот сфатил дека баба му е далеку покул од него и решиле да станат партнери и заедно да прават пресмешни фотографии и видеа кои ги споделуваат на социјалните мрежи.

Бабата стана инфлуенсерка, па заедно често ги ангажираат за рекламирање производи.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Чек дис аут

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Read more

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Читај повеќе

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Читај повеќе

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе