Она кога имаш ангел чувар

Пешак чудесно избегна да биде прегазен од автомобил кој се тумбаше.

Снимката е од безбедносна камера во градот Бабрујск во Белорусија. Автомобилот се превртел неколку пати, а потоа запрел на тркалата по што возачот излегол.

Според тамошните медиуми, зачудувачки, дури ни патниците во автомобилот не биле повредени.

реклама

Чек дис аут

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Read more

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Read more

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Read more

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more