„Once Upon a Time ... in Hollywood“ е најдобар филм за 2019 според критичарите

Во Холивуд синоќа беа доделени наградите Critics' Choice Awards. Наградата за најдобар филм ја доби „Once Upon a Time... in Hollywood“, на Квентин Тарантино. Филмот, според критичарите, го има и најдоброто оригинално сценарио.

Наградата за најдобра машка главна улога отиде кај Хоакин Феникс за филмот „Joker“, a за најдобра глумица – кај Рене Зелвегер за „Judy“.

Наградата за режисер на годината ја поделија Бонг Џун Хо за филмот „Parasite“ и Сем Мендез за „1917“.

Најдобри споредни актери се Бред Пит („Once Upon a Time... in Hollywood“) и Лора Дерн („Marriage Story“).

За најдобар млад глумец е прогласен Робин Грифин Дејвис во филмот „Jojo Rabbit“.

Најдоброто адаптирано сценарио, според критичарите, го има „A Beautiful Day in the Neighborhood“, напишано од Ноа Харпстер и Мика Фицерман-Блу. 

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Филм & ТВ

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Read more

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more

Сцена

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе