OnePlus наскоро ќе претстави паметен часовник

Компанијата OnePlus го подготвува својот прв паметен часовник.

OnePlus Watch ќе пристигне наскоро. Компанијата на Twitter ги најави новите производи, а еден од нив ќе биде и паметен часовник.

OnePlus требаше да го претстави својот паметен часовник во 2016, но компанијата во последен момент се откажа од претставувањето и продажбата. Тимот кој работел на овој проект не бил задоволен од часовникот.

Засега се објавени само скици, а не е познат датумот кога ќе биде претставен паметниот часовник.

Тагови
реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Хардвер

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Read more

Што ќе се случи ако приклучите 100 полначи во телефонот?

Read more

OnePlus наскоро ќе претстави паметен часовник

Read more

Зошто нема да ви треба лаптоп во 2021 година?

Read more

Гик

  • play_arrow

Откриена нова жлезда во човечкото тело

Читај повеќе
  • filter

Vivo пристигна во Европа, претставени 4 нови смартфони

Читај повеќе
  • play_arrow

Сонда на НАСА успешно се спушти на астероидот Бену

Читај повеќе

Маск: Се надевам ќе изградиме град на Марс пред Трета светска војна

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPhone 12

Читај повеќе
  • play_arrow

Пресврт: Најблиската црна дупка до Земјата не била црна дупка

Читај повеќе

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Читај повеќе

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Читај повеќе