Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Познатиот TikTok доктор Каран Раџ открива која е најопасната секс поза која предизвикува дури 50 проценти од случаите на фрактури на пенисот.

Д-р Раџ тврди дека „обратна каубојка“ е секс поза која најверојатно ќе му наштети на мажот и ќе предизвика сериозни последици.

„Ако движењата на мажот и жената за време на сексот не се синхронизирани, тоа може да предизвика пенисот да испадне од вагината и жената да го скрши со пубичната коска“, објаснува тој.

„Иако пенисот нема коска, може да се скрши“, вели докторот.

Тој го објасни ова со зборовите дека всушност се крши „ткивото што овозможува продолжување на пенисот за време на ерекцијата“.

Remote video URL
реклама

Во сенка на бруталниот Холанд се раѓа чудо што се чека уште од ерата на Марадона

Read more

Германија има чуден однос кон Украина од почетокот на војната: Што се крие зад тоа?

Read more

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Read more

Кинеските научници на Месечината пронајдоа гориво на иднината

Read more

Љубов и секс

10 работи кои на жените им се важни при одбирањето сопруг

Read more

Еден фактор е клучен зошто жените сакаат доминантни мажи

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Во кои години мажите се најмногу расположени за секс?

Read more
 

Магазин

Пет работи што не смеете да ги правите по јадење

Читај повеќе
  • play_arrow
Седум рецепти за зајакнување на имунитетот

Седум рецепти за зајакнување на имунитетот

Читај повеќе

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе