Опожарени две возила во Скопје

Скопје, 7 август 2020 (МИА) – Во пожар што избувна вчера наутро на улица „Кленоец“ во Општина Карпош опожарени се две возила. Првото е „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Д.(68) од Скопје, а второто возило е „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(48) од Скопје.

Како што информира денеска МВР, случајот во СВР Скопје го пријавила М.С.(25) од Скопје, на 6 август 2020 во 00:40 часот. Таа пријавила дека на улица „Кленоец“ во Општина Карпош настанал пожар, при што било опожарено патничкото возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Д.(68) од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и дел од фасада на зграда на улицата „Кленоец“, со прозорец и ролетна од стан, како и паркирано патничко возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(48) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Хроника

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Read more

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Read more

Продолжува судењето за организаторите на 27 април, Талат Џафери повикан како сведок

Read more

Велешанка подведувала малолетничка на проституција

Read more

Вести

Филипче: Не е точно дека сите хронично болни се враќаат на работа

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Читај повеќе

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Читај повеќе

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Читај повеќе

Над 30 милиони луѓе низ светот заразени со коронавирусот

Читај повеќе

За отворање на границите ќе се одлучува следната недела

Читај повеќе

Навални номиниран за Нобелова награда за мир

Читај повеќе

Оштетените штедачи од Еуростандард банка бараат закон за нивно обесштетување

Читај повеќе
  • play_arrow

Москва погодена од ураган

Читај повеќе