Оригинална идеја во време на пандемија: Прошетка на кучето со дрон

Маж ставен под карантин во Кипар смисли интересен начин како да го изведе кучето на прошетка.

Вакис Деметриу на Instagram објави снимка на која се гледа куче на прошетка со дрон. Сопственикот за тоа време ја набљудува прошетката од балкон и управува со дронот.

На снимката може да се види како кучето воопшто не обрнува внимание на дронот, а Вакис ваквиот начин на прошетка на домашните миленици им го препорачува на сите.

Но, факт е дека овој начин најверојатно не би функционирал со поголеми кучиња бидејќи дронот не е доволно силен за да ги задржи и спречи да истрчаат некаде.

Видеото завршува со совет сите да останат дома, но да не забораваат на домашните миленици. Кипар е затворен од 15 март, кога претседателот Никос Анастасиадес прогласи вонредна состојба.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Read more

Чек дис аут

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Read more

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Read more

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Read more

Магазин

  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе