Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Орландо Блум ги изненади присутните во Alma Pub во Виндзор, кога одеднаш одлучи да го земе микрофонот и да запее.

Славниот актер во пабот дошол во лежерно издание и одлучил да ги почести присутните со изведба на ирската песна „She Moved Through the Fair“ во негова верзија. Ненадејното шоу се случило ноќта по полноќ во петокот, кога Ирците го славеа големиот празник Свети Патрик.

Неговата изведба изненади многумина, а снимката брзо се прошири низ социјалните мрежи. Воедно, може да се забележи дека глумецот и не е многу талентиран за пеење, има прилично рапав глас.

Блум во родната Англија дошол поради смртта на Крег Мекавој, другар на неговиот татко, кој му бил како втор татко.

„Најискрено, не зборува Guinness-от, Орландо Блум штотуку почна да пее ирски песни во пабот во кој што се наоѓам“, твитна Крис Старт, радио-водител од Capital FM, кој бил во истиот паб.

URL

Неговата изведба изненади многу твитерџии, кои сепак го пофалија неговиот настап.

„Опа, па ова е многу добро“, „Ова видео ми го разубави денот“, „Многу малку луѓе можат ова да го испеат“, „Многу добро, мора да признаам“, се некоиу од коментарите.

URL
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе

Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Читај повеќе