Орландо ја прекина серијата од пет порази

Заврши црната серија на кошаркарите на Орландо меџик која траеше пет натпревари. „Меџик“ се радуваа на победа остварена ноќеска на теренот на Шарлот Хорнетс, што е прв нивни триумф на последните шест меча.

Резултати на натпреварите во НБА-лигата одиграни ноќта понеделник кон вторник:

Шарлот Хорнетс – Орландо Меџик 100:112


Кливленд – Мајами 134:139 (по продолжение)
Индијана Пејсерс – Далас Маверикс 103:112
Вашингтон – Голден Стејт 117:125
Атланта – Бостон 115:123
Бруклин Нетс – Феникс Санс 119:97
Мајами – Филаделфија 137:106
Мемфис – Детроит 96:82
Сакраменто Кингс– Минесота 113:109
ЛА Клиперс – Сан Антонио 108:105. 
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Кошарка

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Read more

Кари дојде до бројката од 300 тројки во една сезона

Read more

Денвер избори учество во плејофот

Read more

Кармело Ентони влезе во Топ 10 во историјата на НБА

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе