Осака: Серена Вилијамс е најдобрата тенисерка во светот

Торонто, 10 август 2019 (МИА) – Јапонската тенисерка Наоми Осака изјави дека научила многу од турнирот во Торонто. Таа го загуби четвртфиналето од Серена Вилијамс, која ја смета за најдобра на светот.

– Научив многу во последните денови. Играв со најдобрата тенисерка во светот, се вратив на првото место на ранг-листата и што е најважно, повторно почнав да се смешкам за време на натпреварите. Многу ми е драго. Со нетрпение очекувам нови натпревари и нови лекции. Благодарам, Торонто се гледаме следниот пат, напиша Осака на Twitter.

Јапонката од понеделник повторно ќе биде на врвот на ВТА ранг-листата.

реклама

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Расте тензијата на Кавказ: Загинати и ранети ерменски и азербејџански војници

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Тенис

АТП со важна промена во системот за рангирање

Read more

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Read more

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Read more

Зверев наместо во изолација снимен како се забавува во Монте Карло

Read more

Спорт

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе