Оскаровците одговараат: Кој филм сте го гледале првпат во кино?

Номинираните за Оскар за 92. доделување на наградите на Американската академија за филмска уметност и наука, меѓу кои и членовите на екипата на „Медена земја“ одговараа на многу интересно прашање.

Во видеото што го објави Академијата на официјалниот YouTube канал, меѓу светските филмски ѕвезди се и режисерите на „Медена земја“ Тамара Котевска и Љубо Стефанов, како и продуцентот и монтажер на документарецот, Атанас Георгиев.

Сите одговараа на прашањето „Кој филм сте го гледале првпат во кино?“ односно го споделуваа нивното прво киноискуство.

За Георгиев тоа е филмот „The Fog“ на Џон Карпентер, а за Котевска „The Lion King“.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе