Ослободете се од болката во грбот со 10-минутен тренинг

Болката во грбот знае да биде многу иритантна и секогаш е непријатно искуство. Но, таа нема да исчезне самата, туку треба да вежбате за да ја елиминирате. Поради тоа, ви предлагаме да ја следите оваа рутина на вежбање, која ќе ви одземе само десетина минути дневно.

Истегнувањето, колку и да изгледа едноставно, најмногу помага при отстранување на болки во грбот.

Најчесто болките се причинети од нераздвиженост или повреда на долниот дел од грбот, па затоа е најдобро постојано да го третирате овој дел од вашето тело. Погледнете го видеото и ослободете десетина минути во денот за овие вежби. Вашиот грб ќе ви биде благодарен.

Правилната грижа за грбните мускули е клучна за здравјето, бидејќи во спротивно најмалите неправилни движења можат да доведат до поголеми проблеми.

реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Фит

Утрински стомачни на празен стомак

Read more

СЗО: Возете велосипед, здраво е

Read more

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Магазин

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Читај повеќе
  • play_arrow

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Читај повеќе

Отец Пимен: Дајте ние живите да им помогнеме на живите

Читај повеќе
  • play_arrow

Грчкото лето е состојба на умот

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинарски гаф на фудбалската сезона: Резултатот е 5,4

Читај повеќе
  • play_arrow

Идентификуван осомничениот убиец на Меделин Мекен

Читај повеќе

Џордан донира 100 милиони долари во борба против расизмот

Читај повеќе