Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

А.С.
/ 08.08.2022 / 12:06

Како и другите телесни мускули, мускулите на лицето може да се активираат и да се преобликуваат. Подбрадокот обично се јавува како резултат на прекумерна тежина или неактивност.

Доколку овој проблем ви пречи, ќе го решите доколку ја стимулирате работата на мускулите на вратот. Ова ќе ги намали масните наслаги на овој дел од телото.

Луѓето често занемаруваат дека мускулите на лицето го губат тонот ако не се стимулираат. И како што старееме, кожата ја губи својата еластичност, се опушта.

Во видеото можете да погледнете вежби кои се ефикасни за отстранување на подбрадокот и за затегнување на кожата. Со нив обидете се да пиете повеќе вода и намалете ја количината на сол што ја внесувате.

реклама

Фит

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Read more

Најчестите грешки што ги правиме кога вежбаме

Read more

Дали мора да се истегнете пред тренинг?

Read more

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случува во Евертон?

Read more
play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Read more
play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Read more
play_arrow
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Read more
play_arrow

Што кога би имале бескрајно многу пари засекогаш?

Read more
play_arrow

Древни напредни цивилизации за кои веројатно ретко кој слушнал

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на Баер Леверкузен

Read more
play_arrow

Анимација: Човечкото тело при имплозија

Read more
play_arrow

Што се случи со стадионите од Мундијалот во Катар?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Read more
play_arrow

Снимен моментот на експлозивна ерупција на вулкан во Јапонија

Read more