2.МФЛ ИСТОК 2020/21

Осогово сами си го прават филмот: Промоција на дресови како во Калчо

Играат во македонската Втора лига, ама имаат право да сонуваат и ако ништо друго сами да си го направат филмот. Кочанскиот клуб сними спот за презентацијата на гостинските дресови, а кога човек не би знаел за кој клуб се работи, би помислил дека е некој калчолигаш.

Фото: ГФК Осогово Кочани

Уште пред некоја година кога група млади дечки го презедоа управувањето со Осогово, клубот почна да сонува големо. Резултатите сѐ уште не се по планот, клубот мака мачи да стане стабилен второлигаш, но затоа пак кога станува збор за медија делот, доминира на македонската сцена.

Изминативе години Осогово се промовираше како најдобро застапен македонски фудбалски клуб на интернет сцената, засенувајќи ги гигантите Вардар и Шкендија на тој план. Twitter, Instagram, Facebook... ако на зеленениот терен често губат, на социјалните мрежи никој македонски клуб не може да ги победи.

И сега повторно се јавија со нова креација: промотивен спот од снимањето на гостинските дресови. Да не знае човек дека се работи за Осогово, ќе помисли небаре гледа видео од некој италијански калчолигаш.

Инаку, не се работи ни за нови дресови. Ова е гостинската гарнитура на дресови кои клубот ги воведе лани, а и годинава ќе настапува во нив. Тоа не значи дека кочанчани не може да си го направат меракот и да си снимат спот.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе