Оставки во врвот на Барса

Шестмина директори на Барселона вчера поднесоа оставки. Ова е објавено од La Vanguardia, цитирана од водечките спортски магазини во земјата.

Ова се четворицата кои претседателот Пеп Марија Бартомеу ги повика да ги напушти – Емили Русо, Енрике Томбас, Силвио Елиас и Жозеп Понт, на кои им се придружија уште двајца – Марија Теиксидор и Жорди Класамиглија. По нивното заминување, Управниот одбор ќе биде намален од 19 на 13. Нема да биде изненадување ако има повеќе оставки, а Бартомеу допрва треба да назначува заменици.

Од изданието успеале да стигнат до нивното писмо за збогум до членовите на клубот. Во него, тие најавуваат дека го известиле претседателот за нивната одлука, повикуваат на разрешување на одговорните за „Барсегејт“, препорачуваат итни претседателски избори и им се заблагодаруваат на нивните колеги во Одборот на директори.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Фудбал

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Спорт

  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе