Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Кога гледате порно филмови треба да се има предвид дека тие се полни со прилично нереални сцени кои генерално не го прикажуваат сексот во вистинско светло.

Овие порнографски содржини се полни со фантазии што едноставно не се применуваат во реалниот свет.

Ви претставуваме некои од најчестите лаги во порно филмовите.

1. Секоја жена доживува оргазам секојпат

Погрешно. Сосема е нормално да не се доживува кулминација при секој сексуален однос. На крајот, поентата на сексот не е само оргазам. Сексуалниот однос е исто така средство за приближување на партнерот во емотивна смисла, не само физичка, и може да биде одличен начин за интимна врска дури и без оргазам.

2. Сексот мора да трае најмалку половина час.

И брзиот секс може да биде одличен. Кога сте одморени и имате време, сексот може да биде задоволство неколку часа, но времетраењето навистина не е важно, се додека двајцата сте задоволни.

3. Жената е секогаш совршено депилирана за секс

Не дозволувајте влакната да бидат пречка за сексот, бидејќи во реалниот живот, повеќето жени не се совршено депилирани во секое време. Честопати се нервираме за влакната на гениталиите затоа што сметаме дека ќе бидеме помалку привлечни за партнерот поради нив, но тие навистина не се грижат за тоа и претежно нема ни да ги забележат.

4. Мисионерската поза е „аут“, камшиците и синџирите се „ин“

Експериментирањето во кревет е секогаш добредојдено, но тоа не значи дека секојпат треба да пробате нешто ново и да бидете диви. Препуштете се на експерименти кога сте расположени за нив, а не со сила. Понекогаш е потребна старата добра мисионерска поза.

5. Добриот секс е многу гласен

(Премногу) гласните стенкања што ги слушаат сите соседи не мора да бидат знак на добар секс. Често се работи за добра глума. Кога уживате во сексот, слободно „покажете“ му го тоа на вашиот партнер, но немојте да мислите дека мора да бидете многу гласни и да го охрабрувате со стенкање секоја секунда. Направете го тоа природно, кога чувствувате потреба за тоа.

6. Секој маж со кој спиете ќе има голем пенис

Кога би ја пресметувале просечната големина на пенисот врз основа на она што го гледаме во порно филмови, ќе излезе дека повеќето мажи се натпросечно надарени. Се разбира, ова е мит, како и претпоставката дека големината на пенисот е клучна за добар секс. Жените исто така знаат дека техниката е она што ги разликува добрите и лошите љубовници, а експертите тврдат дека врската со партнерот е многу поважен фактор од големината на пенисот.

7. Сексот среде работно време во канцеларија е целосно прифатлив

Или секс во ресторан, парк, теретана... Не е примерно да им се препуштате на страстите на јавни места каде што некој сигурно сигурно ќе ве види или барем ќе ве чуе. Плус, во многу земји е противзаконско.

8. Двајцата постојано копнеете по секс

Постојат низа причини зошто понекогаш не сте расположени за секс и тоа е сосема нормално и природно. Затоа, не грижете се ако едниот или двајцата не сте подготвени за секс во секоја доба од денот.

Продолжете да читате: Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Read more

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Read more

Љубов и секс

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Read more

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more
 

Магазин

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Читај повеќе

Рецепт на денот: Шницли во сос со сенф

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе