Осум сообраќајки во 24 часа, еден загинат, повеќемина повредени

На локалниот пат с.Палатица – Желино синоќа во 23:00 часот било пријавено дека  се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.И.(23) и мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од А.Ј.(33), двајцата од тетовското село Палатица.

По незгодата, соопштија денеска од МВР, мотоциклистот бил пренесен во Клиничката болница Тетово, каде што починал. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

На 13.07.2020 во 08:30 часот било пријавено дека во битолското село Егри, патничко возило „форд ка“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Ж.Р. (60) од с.Егри удрило во велосипед, управуван од Б.Р.(84) од с.Егри. Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

На 13.07.2020 во 18:40 часот било пријавено дека во Тетово, пред Арабати Баба Теќе, патничко возило „бмв“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.Л.(20) од Тетово, излетало од коловозот и удрило во бетонски ѕид. Во незгодата, Б.Л. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

На 13.07.2020 во 17:10 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Бузалково – с.Раштани, Д.Ј. (38) од Велес управувајќи мотоцикл „арора“, со велешки регистарски ознаки, се лизнал и паднал на коловозот. По незгодата, мотоциклистот бил пренесен за укажување на лекарска помош во Општата болница Велес, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

На 13.07.2020 во 17:50 часот било пријавено дека на локалниот пат во с.Долно Палчиште се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел вектра“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.А.(20) с.Долно Палчиште и патничко возило „опел корса“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.Ш.(49) од истото село. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Џ.Ш., а со телесни повреди се здобил И.А., констатирани во Клиничката болница Тетово, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

На 13.07.2020 во 17:20 часот било пријавено дека на бул.„Видое Смилески Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.М.(39) од Тетово, удрило во деветгодишен пешак од Скопје. Во незгодата пешкот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Тетово, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

На 13.07.2020 во 11:40 часот на регионалниот пат село Смоквица – с.Прдејци, гевгелиско, П.И.(19) од Гевгелија, управувајќи мотоцикл „јамаха“, со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Медицинскиот центар Гевгелија, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди, а увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициската станица Гевгелија.

На 13.07.2020 во 07:00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „4 Јули“ во Струмица се случила сообракајна незгода помеѓу патничко возило „бмв“, со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(20) од Струмица и патничко возило „рено меган“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.В. (50) од Струмица. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Т.В., констатирани во Медицински центар Струмица, каде била пренесена за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

реклама

Голема експлозија и во Русија

Read more
Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Read more
Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Read more
Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Read more

Хроника

Скопјанец обвинет за недозволено поседување оружје

Read more

Изминатото деноноќие регистрирани 466 прекршоци за неносење маски

Read more

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Read more

Тешко повреден маж во синоќешното невреме во скопско

Read more

Вести

Ахмети: Ќе зависи од волјата на двете страни за да имаме позитивен епилог во полза на државата

Читај повеќе

Либанската Влада поднесе оставка, но протестите продолжуваат

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Без договор за нова влада заврши средбата Заев-Ахмети, разговорите продолжуваат

Читај повеќе

Експлозија на гас во Балтимор, урнати неколку куќи, една жена загина

Читај повеќе

Разочараност во Русија од одлуката на Србија да купи кинески ракетен систем наместо С-300

Читај повеќе

109 нови случаи на COVID-19, еден починат

Читај повеќе

Грчката Влада воведува нови шест мерки, се откажува Меѓународниот саем во Солун

Читај повеќе

Џонсон бара зачувување на „силата и магијата“ на Обединетото Кралство

Читај повеќе