Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

А.С.
/ 18.05.2023 / 15:04

Ако го започнете денот на вистински начин, може да си помогнете да се забрза губењето на маснотиите, да се зголеми мотивацијата и да се постигнат зацртаните цели.

На пример, едноставниот избор да останете во кревет и да гледате телевизија или да играте видеоигри откако ќе се разбудите може да доведе до спирала на мрзеливост, можеби да ве натера да не работите тој ден, да го пропуштите тренингот и да јадете куп лоша храна затоа што и онака веќе си зедовте слободен ден...

Наместо да останете заробени во овој циклус на демотивација, применете ги овие 8 клучни утрински навики кои можете да ги вклучите во вашата дневна рутина за да ви помогнат автоматски да ги намалите калориите, да согорите повеќе масти, да го намалите обемот на половината и да се чувствувате полни со енергија во текот на остатокот од денот.

реклама

Фит

Кој е најдобриот тип на тренинг според возраста?

Read more

Што ви се случува во телото кога редовно прескокнувате оброци?

Read more

Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

Read more

Какви промени да очекувате ако 30 дена правите по 300 чучњеви?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Read more
play_arrow

Кауч леташе над Анкара

Read more
play_arrow

Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Read more