Осумнаесетгодишно момче од Скопје прободено со остар предмет

Скопје, 19 јануари 2020 (МИА) – Осумнаесетгодишното момче Љ.С. од Скопје завчера попладнето било прободено со остар предмет во десната надколеница, по што било пренесено во Градската општа болница „8 Септември“, каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Како што соопшти МВР, за ова вчера во полициската станица во Карпош пријавила мајката на момчето Е.С. (39).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Поради вежби на МВР утре во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон Пониква

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Хроника

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Млад прилепчанец по грешка убиен во текот на лов

Read more

Една година од исчезнувањето на струмичанката Марија Брзакова

Read more

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

Read more
 

Вести

Португалија со рекорден број починати за еден ден, се подготвуваат построги мерки

Читај повеќе

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Читај повеќе

Калифорнија бара повлекување на вакцината на Moderna

Читај повеќе

Филипче: Почнавме разговори за техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија

Читај повеќе

Објавена книгата „Григор Прличев и неговиот ХIХ век“

Читај повеќе

ЕК: Земјите-членки на ЕУ да го следат геномот на коронавирусот

Читај повеќе

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Читај повеќе

Поради вежби на МВР утре во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон Пониква

Читај повеќе

Брнабиќ: Од утре почнува масовна вакцинација на граѓаните во Србија

Читај повеќе