Освежениот MINI со 5 врати пристигнува во март

MINI објави нови фотографии од освежениот хетчбек со 5 врати.

Британскиот произведувач неодамна го обнови хетчбекот, а сега се објавени и фотографии од верзијата со 5 врати.

Стилските промени се највоочливи на предниот дел од возилото каде се редизајнираната маска на ладилникот и браникот.

Освен тоа, автомобилот доби и нови ЛЕД фарови, а обновен е и задниот браник.

МINI нуди и три нови нијанси наречени Island Blue, Rooftop Grey и Zesty Yellow.

Нема промени под хаубата, моторите се преземени од актуелните верзии.

Освежениот модел во европските продажни салони пристигнува во март.

Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Авто новости

Huawei го претстави својот прв автомобил

Read more

Ова се новите BMW M3 и M4

Read more

Ford го претстави кросоверот Evos

Read more

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Read more
 

Автомобили

  • filter

Huawei го претстави својот прв автомобил

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите BMW M3 и M4

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави кросоверот Evos

Читај повеќе

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Читај повеќе
  • filter

Seat ја претстави освежената Ibiza

Читај повеќе

Honda ја објави првата фотографија од новиот Civic Sedan

Читај повеќе

Ова се новите Audi Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron

Читај повеќе
  • filter

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Bentley Continental GT Speed Convertible

Читај повеќе