летни трансфери 2020

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Манчестер Jунајтед има желба да го земе крилото на Јувентус Далгас Коста, откако „Црвените ѓаволи“ не успеаја да ја привлечат sвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо.

„Жолто-црните“ му дадоа на Јунајтед до денес да ги плати бараните 108 милиони фунти, но тоа никогаш не се случи и Санчо замина со своите соиграчи во тренинг-кампот во Швајцарија.

Оле Гунар Солскјер ќе мора да бара уште еден офанзивен играч доколку газдите на „Црвените ѓаволи“ не успеат да го убедат Дортмунд да го пушти својот играч.

Така, сега Манчестер Јунајтед ќе го брка Даглас Коста. Бразилскиот крилен играч, најверојатно, ќе го напушти Јувентус ова лето, откако „Старата дама“ подготвува чистка по елиминацијата во Лигата на шампиони.

URL

Според Tuttosport, Коста ќе биде еден од петте играчи што ќе го напушти Торино ова лето, при што Манчестер Јунајтед има силен интерес да го привлече 29-годишниот фудбалер.

Даглас Коста дојде во Јувентус од Баерн Минхен во 2017 година на позајмица, пред „Старата дама“ да го откупи трајно за сума од 32 милиони фунти. Откако се пресели кај „црно-белите“, Бразилецот настапува на незадоволително ниво и има само 2 гола и 6 асистенции во Серија „А“.

Коста беше еден од фудбалерите кои се чини беа најзадоволни од отказот на Маурицио Сари, но за него нема да има место ни под раководство на новиот тренер Андреа Пирло.

URL
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Фудбал

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Read more

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Спорт

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе